ظروف متفرقه />

2019/09/24

سیلیکاژل

این ماده در جنگ جهانی اول برای جذب سطحی بخار آب و گاز موجود درون ماسک گاز اشک آور استفاده شده است. سیلیکاژل یک بسپار سه بعدی است که از واحد های چهار وجهی دی اکسید سیلیسیم تشکیل شده است. این ماده متخلخل است. از سیلیکاژل میتوان به عنوان یک کاتالیزگر، ماده خشک کن استفاده کرد. سیلیکاژل در مصارف دارویی جهت بسته بندی انواع قرص و کپسول استفاده می شود.

پوکه کپسول

ژلاتین ماده ای جامد نیمه شفاف، بی رنگ، ترد و تقریبا بیمزه است که از کلاژن درون پوست و استخوان جانوران به دست می آید. این ماده معمولا به عنوان عامل ژله ای کننده در صنایع غذایی، داروسازی و لوازم آرایشی و بهداشتی به کار می رود. انواع پوکه های کپسول از ژلاتین ساخته می شود که در مصارف دارویی و داروسازی ها و عطاری ها کاربرد دارد.

پی پت

پی پت وسیله ای پلاستیکی است که به عنوان قطره چکان در مصارف آرایشی و بهداشتی و درمانی استفاده می شود.

پاکت زیپدار ساندیسی

پاکت زیپدار ساندیسی از جنس کاغذی یا متالایز می باشد که جهت بسته بندی انواع محصولات خشک یا پودرهای دارویی استفاده می شود. معمولا در عطاری ها کاربرد بسیار دارد.

مزور 

مزور برای اندازه گیری مایعات استفاده می شود. مزور از دو جنس شیشه ای و پلاستیکی تولید می شود که مزور پلاستیکی بابت نشکن بودن بیشتر استفاده می شود.

پاکت قرص و نایلون زیپدار

پاکت قرص و نایلون زیپدار برای بسته بندی انواع قرص و کپسول در داروخانه ها و عطاری ها و مراکز ترک اعتیاد استفاده می شود.

لیوان حجامت

حجامت یکی از روش های سنتی درمانی است که از زمان های بسیار دور در سراسر دنیا رواج داشته است. لیوان حجامت از دو جنس شیشه ای و پلاستیکی تولید می شود.

تیغ بیستوری

تیغ بیستوری در جراحی ها و حجامت مورد استفاده قرار می گیرد.