ظروف بطر />

2019/09/24

ظروف بطر به چند دسته تقسیم می شوند:

1- بطر اسپری: بطر اسپری از جنس پلی اتیلن می باشد و در سایز های مختلف تولید می شوند. از ظروف بطر اسپری برای مایعاتی مانند بوگیر کفش، اسپری مو، عطر و ... استفاده می شوند.

2- بطر درجه دار: بطر های درجه دار از جنس پلی اتیلن بادی می باشند و در سایزهای مختلفی تولید می شوند. برای ظروف بطر درجه دار می توان از چند مدل درب استفاده کرد که یکی از این درب ها، درب نوک تیز می باشد که برای روغن های چرخ خیاطی و کولر مورد استفاده قرار می گیرند. ظروف بطر درجه دار در صنعت تولید سموم کشاورزی و دامی نیز جهت بسته بندی سموم و همچنین مراکز ترک اعتیاد به دلیل قیمت مناسب این ظروف برای شربت های خود استفاده می کنند.

3-بطر سمی: بطر سمی از جنس پلی اتیلن و دارای درب پلمپ می باشد. از ظروف بطر سمی برای بسته بندی مایعات و سموم مورد استفاده قرار می گیرد.

4- بطر ویال پلاستیکی: بطر ویال پلاستیکی از جنس پلی اتیلن مخصوص و در سایزهای مختلف تولید می شوند. ظروف بطر ویال پلاستیکی در کارهای آزمایشگاهی و دارویی استفاده می شوند و قابلیت قرار گرفتن در دستگاه اتوکلاو در دمای پایین را دارند.

5- بطر ساده و بطر شامپویی: بطر ساده و شامپویی در اشکال و سایزهای مختلفی تولید می شوند که از این ظروف برای بسته بندی شامپو، اکسیدان، مایعات، ژل و ... استفاده می کنند.